Strona główna » Blog » Poradniki » Uprawa kawy w domu

Uprawa kawy w domu

przez Aneta Wieczorek

Czy zawsze chcieli Państwo uprawiać własną kawę? Jeśli tak, to są pewne rzeczy, które trzeba będzie zasadzić i pielęgnować. Potrzebna będzie dobra gleba z odpowiednimi składnikami odżywczymi, jak również dużo wody, co jest kluczowe przy uprawie wszystkiego, od kwiatów po warzywa!

Kawa z nasionka

Proces uprawy roślin kawowych z nasion jest czasochłonny i trudny. Potrzebują Państwo świeżych, zielonych ziaren, o które trudno w naszym klimacie, ale na szczęście odmiany Robusty ułatwiają nam sprawę; jak tylko zostaną one wybrane, należy włożyć je do wody, gdzie powinny być zanurzone na głębokość co najmniej 1 cala przed zasadzeniem – im świeższe, tym lepiej kiełkują! I jeśli to możliwe, proszę starać się nie naciskać na wierzch, ponieważ powoduje to powstawanie kieszeni powietrznych w glebie, co może prowadzić do tego, że niektóre rodzaje roślin będą się dobrze rozwijać, podczas gdy inne będą miały problemy lub całkowicie obumrą.

Sadzonki kawy

Po co czekać z założeniem własnej plantacji kawy ziarnistej, skoro można zacząć od gotowych roślin, które już rosną i pięknie wyglądają?

Gotowe sadzonki kawy są świetną opcją dla tych, którzy chcą wskoczyć do gry w zaparzanie kawy. Wystarczy trochę ziemi i wody, a także te specjalnie wyhodowane rośliny!

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

coffee-story

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej