Strona główna » Poradniki » Uprawa kawy w domu

Uprawa kawy w domu

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Czy zawsze chcieli Państwo uprawiać własną kawę? Jeśli tak, to są pewne rzeczy, które trzeba będzie zasadzić i pielęgnować. Potrzebna będzie dobra gleba z odpowiednimi składnikami odżywczymi, jak również dużo wody, co jest kluczowe przy uprawie wszystkiego, od kwiatów po warzywa!

Kawa z nasionka

Proces uprawy roślin kawowych z nasion jest czasochłonny i trudny. Potrzebują Państwo świeżych, zielonych ziaren, o które trudno w naszym klimacie, ale na szczęście odmiany Robusty ułatwiają nam sprawę; jak tylko zostaną one wybrane, należy włożyć je do wody, gdzie powinny być zanurzone na głębokość co najmniej 1 cala przed zasadzeniem – im świeższe, tym lepiej kiełkują! I jeśli to możliwe, proszę starać się nie naciskać na wierzch, ponieważ powoduje to powstawanie kieszeni powietrznych w glebie, co może prowadzić do tego, że niektóre rodzaje roślin będą się dobrze rozwijać, podczas gdy inne będą miały problemy lub całkowicie obumrą.

Sadzonki kawy

Po co czekać z założeniem własnej plantacji kawy ziarnistej, skoro można zacząć od gotowych roślin, które już rosną i pięknie wyglądają?


Gotowe sadzonki kawy są świetną opcją dla tych, którzy chcą wskoczyć do gry w zaparzanie kawy. Wystarczy trochę ziemi i wody, a także te specjalnie wyhodowane rośliny!

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej