Strona główna » Poradniki dot. ekspresów » Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia kawy. Przepyszna kawa towarzyszy ludziom przez praktycznie cały czas. Miłośnicy jej cenią sobie możliwości, jakie oferowane są przez obecne ekspresy, które są niesamowicie funkcjonalne. Dzięki takim urządzeniom praktycznie każda osoba może przyrządzić sobie smaczną kawę, cappuccino bądź latte. Żeby jednak było to sposobne, potrzebne jest zakupienie dobrej jakości ekspresu do kawy. Warto dowiedzieć się, jaki wybrać, żeby spełnił nasze wszystkie oczekiwania.

Wiele osób zastanawia się, jakie są rodzaje ekspresów do kawy. Należy wiedzieć, że pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić przed zakupem ekspresu do kawy, jest sposób, w jakim chcemy przyrządzać kawę. To od t ego zależy, jaki ekspres powinniśmy zakupić. Okazuje się, iż na rynku kupić można głównie ekspresy ciśnieniowe oraz przelewowe. Warto wiedzieć, że część z nich korzysta tylko z kawy mielonej, a inne wymagają jednak całego ziarna, które kolejno mielone jest w odpowiednim młynku. Oprócz tego pewne modele do działania muszą wykorzystywać specjalne filtry, które trzeba dokupić w sklepie. Trzeba też wspomnieć o tym, że każdy typ ekspresu ma swe wady, a także zalety. Jedni ludzie cenią sobie prostotę obsługi, a inni wolą bardziej skomplikowane urządzenia do kawy. Należy nadmienić, że dobrej jakości sprzęt przeznaczony do zaparzania kawy sprawia, iż nasz dzień rozpocznie się od przepysznej filiżanki aromatycznego kawowego napoju. Przed podjęciem decyzji kupna konkretnego modelu ekspresu do kawy, trzeba wziąć pod uwagę parę istotny czynników. W ten sposób możliwe będzie zakupienie urządzenia, które będzie pasowało do naszych prywatnych preferencji.

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Każdy urządzenie do kawy powinno być dostosowane do liczby użytkowników. W przypadku, kiedy o poranku zaparzamy kawę jedynie dla swojej osoby, warto postawić na ekspres kolbowy, automatyczny. Można też wybrać prostą kawiarkę bądź wygodny ekspres kapsułkowy, który jest niesamowicie popularny w dzisiejszych czasach. W przypadku, kiedy w kuchni zasiada trzy czy cztery osoby, trzeba zakupić sprzęt, który jest wydajny, a dodatkowo szybko przyrządza kawowe napoje. W tej kwestii idealny jest ekspres przelewowy bądź automatyczny ekspres ciśnieniowy. Dzięki niemu można zaparzać dwie filiżanki kawy w jednym czasie. Jeżeli kupujemy nowy ekspres do kawy, trzeba zastanowić się też, ile miejsca chcemy na niego przeznaczyć. Okazuje się, że do największych urządzeń tego typu należą ekspresy automatyczne, które są bardzo funkcjonalne, lecz nieco droższe. Jeśli jednak dopiero urządzamy swoją kuchnię, ekspres można wpasować w kuchenną zabudowę, zamiast stawiać go na blacie. W czasie kupna ekspresu do kawy bardzo istotny jest też jego koszt. Warto policzyć koszt zakupu oraz eksploatacji, a następnie zdecydować, który ekspres do kawy najbardziej nam pasuje. Warto też postawić na sprawdzonego oraz renomowanego producenta takich urządzeń, ponieważ liczy się przede wszystkim jakość sprzedawanego urządzenia.

ekspres do kawy

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej