Strona główna » Poradniki dot. ekspresów » Zakup czy dzierżawa ekspresu do kawy?

Zakup czy dzierżawa ekspresu do kawy?

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Ekspres do kawy nie jest dziś wykorzystywany jedynie w kawiarniach czy też restauracjach lub hotelach, lecz coraz częściej jest na wyposażeniu wielu zakładów pracy i firm. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy lepszym wyjściem jest kupienie takiego urządzenia, czy może jego wydzierżawienie. Z czym wiążą się oba te rozwiązania i które z nich jest lepsze?

Zakup ekspresu do kawy — zalety i wady

Nie da się ukryć, że obecnie najczęściej wybieraną formą stania się posiadaczem ekspresu do kawy i wyposażenie w niego firmę, jest po prostu zakup takiego urządzenia. Wiedzieć jednak trzeba, że wcale nie musi to być najlepsze rozwiązanie. Co więc daje posiadanie na własność ekspresu, a jakie są tego minusy?
Z całą pewnością wiedzieć trzeba, że po zakupie ma się dane urządzenie na własność. Nie trzeba się martwić comiesięcznymi opłatami, końcem umowy, po którym urządzenie trzeba będzie zwrócić czy też oczywiście można sprzęt dowolnie przemieszczać. Co więcej, w każdej chwili urządzenie może zostać sprzedane.
Jakie są natomiast minusy zakupu ekspresu do kawy? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że należy wyłożyć na raz stosunkowo dużą kwotę, ponieważ sprzęt ten jest dość kosztowny. Po drugie, to na nas spoczywać będzie konieczność jego serwisowania i naprawiania, co również może pociągnąć za sobą kolejne koszta, a także czasowe wyłączenie ekspresu z użytku.

Dzierżawa ekspresu do kawy — charakterystyka

Jak więc widać, zakupienie na własność ekspresu do kawy nie musi być wcale tak dobrym rozwiązaniem, jak się na początku wydaje. Z tego też powodu warto przyjrzeć się uważniej drugiej opcji, czyli dzierżawie. Na czym to polega i czym się charakteryzuje?
Zamiast kupować ekspres do kawy, można skorzystać z usług firm, które je dzierżawią. Po podpisaniu stosownej umowy sprzęt zostanie dostarczony do wskazanego miejsca, a następnie przygotowany i uruchomiony. Umowa opiewać będzie na określoną kwotę, którą należy wpłacać co miesiąc, a także na konkretny czas. Oznacza to, że po zakończeniu umowy trzeba będzie urządzenie oddać.
Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim nie płaci się jednorazowo dużej kwoty, lecz jedynie comiesięczne raty. Co więcej, nie ponosi się żadnego kosztu związanego z serwisem urządzenia, ponieważ jego naprawianie i konserwacja leży po stronie właściciela. Co więcej, w razie awarii ekspresu zostanie on zabrany, a na jego miejsce postawiony będzie nowy, więc nie ryzykuje się, że pozostanie się bez sprawnego ekspresu. Dzięki temu zawsze ma się sprawne i działające urządzenie.
Jak natomiast wygląda kwestia wad dzierżawy? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że pomimo comiesięcznych rat nie jesteśmy właścicielem ekspresu, a jedynie jego użytkownikiem. Co więcej, nie ma się możliwości przenoszenia urządzenia, ponieważ jest to niezgodne z umową.

ekspres do kawy

Co wybrać?

Jak więc widać, zarówno zakup, jak i dzierżawa to wiele ciekawych zalet, lecz również istotnych wad. Które rozwiązanie jest więc lepsze? Jak się okazuje, wiele tu zależy od tego, na jakim etapie rozwoju znajduje się nasza firma. Jeśli dopiero zaczyna się działalność i ogranicza się wydatki, lepszym wyjściem będzie z całą pewnością dzierżawa. Jeśli jednak ma się dużą firmę o ugruntowanej pozycji, warto zainteresować się zakupem.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej