Strona główna » Poradniki » Worki jutowe po kawie – Co możemy z nimi zrobić?

Worki jutowe po kawie – Co możemy z nimi zrobić?

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Worki jutowe po kawie cieszą się ogromną popularnością z uwagi na fakt, że często są one ozdobione egzotycznymi motywami.

Drugie życie worków po kawie

Worki po kawie wykonane są z włókien pozyskiwanych z juty. Jest to materiał wybierany dlatego, że jest niezwykle odporny na warunki zewnętrzne oraz transport. Warto zaznaczyć, że worki takie wykorzystywane do transportu kawy do Europy mogą zostać wykorzystane do tworzenia własnych akcesoriów czy przedmiotów. Kawa dociera na nasz kontynent z Ameryki Południowej lub Afryki, dlatego też tamtejsi producenci i dystrybutorzy muszą stworzyć odpowiednie worki wyróżniające ich na rynku. Wiele z nich przyozdobionych jest ciekawymi wzorami, motywami roślinnymi czy zwierzęcymi. To właśnie za ten niepowtarzalny wygląd, worki jutowe po kawie są bardzo rozchwytywanym przedmiotem. Niezależnie od tego, jaki motyw jest na worku, można być pewnym tego, że znajdzie on drugie wykorzystanie. Jak wiadomo, wykorzystanie już wyprodukowanych rzeczy ponownie jest bardzo dobre dla środowiska. Co więcej, juta jest naturalnym materiałem, dlatego też dobrze sprawdzi się jako ozdoba wnętrz klasycznych oraz nowoczesnych. Bardzo ładne worki, gotowe do tworzenia własnych inspiracji znajdziemy pod tym linkiem na allegro.

Co robić z worków po kawie?

Przeglądając sieć, można natknąć się na wiele inspiracji, w których wykorzystywane są worki po kawie. Warto zaznaczyć, że worki mogą różnić się grubością i rozmiarem, dlatego też nie każdy będzie można wykorzystać do tego samego. Niezwykle dużą popularnością cieszą się własnoręcznie robione torebki z worków. Do stworzenia takiej torebki potrzebne będą podstawowe akcesoria do szycia, które dostępne są w każdym domu. Oczywiście, torebka musi się na czymś trzymać i być noszona w dłoni, więc dodatkowym elementem musi być pasek. Można w tym celu wykorzystać również rzecz, której nadać można drugie życie, czyli stary pasek do spodni. Warto zaznaczyć, że zadanie takie wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, jednakże nie jest to aż tak skomplikowane i można to zrobić samemu, ewentualnie pod okiem osoby, która się na z tym zna.

ekspres do kawy

Przedmiot uniwersalny

Worki jutowe po kawie same w sobie są bardzo ładne, dlatego też wiele osób decyduje się na tworzenie ozdobnych obrazów, które wykorzystują właśnie piękne motywy znajdujące się na workach. Wystarczy dokupić ramę odpowiedniej wielkości i wkleić tam wycięty wzór z worka jutowego. Hitem sezonu jest bezapelacyjnie, tworzenie pięknych poduszek z wykorzystaniem tego mocnego materiału. Oczywiście poduszki takie będą miały więcej zalet wizualnych aniżeli komfortowych, ponieważ worki takie są stosunkowo szorstkie. Warto zaznaczyć, ze worki takie używane są również jako prosta ozdoba, którą nakłada się na doniczkę. Roślina, która znajduje się w tak ozdobionej doniczce, wygląda jakby była schowana w tym worku i jest to bardzo ciekawy i rustykalny element ozdobny. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierze się do stworzenia ciekawego przedmiotu z juty, można być pewnym, tego, że prace twórcę będą bardzo kreatywne i pozwolą całej rodzinie bawić się i rozwijać.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej