Strona główna » Kawiarnie » Gdzie wybrać się na kawę w Krakowie?

Gdzie wybrać się na kawę w Krakowie?

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Kraków to drugie co do wielkości największe miasto w Polsce. Do tego miasta przybywa wielu studentów oraz turystów. Kraków ma wiele licznych zabytków. Bardzo cenione są również miejscowe kawiarnie. Można w nich skosztować przepyszną kawę czy herbatę. Warto dowiedzieć się, które kawiarnie są zdecydowanie godne polecenia.

Kawiarnie Kraków

Dla miłośników kawy w Krakowie nie brakuje kawiarni. Wiele z nich to miejsca, które są cenione od lat. Najlepsze znajdują się na Starym Mieście oraz w okolicach Kościoła Mariackiego. Dobre kawiarnie pojawiają się też w innych dzielnicach Krakowa. Dlatego każdy miłośnik kawy znajdzie w Krakowie ciekawe miejsce. Warto zaznaczyć, że oprócz nowoczesnych lokali, na mapie tego miasta nie brakuje też kawiarni, które kawę podają już od paru pokoleń. W samym centrum Krakowa znajduje się kilkadziesiąt miejsc warty uwagi. Dobrze jednak dowiedzieć się, które z kawiarni są najlepsze. Oczywiste jest to, że kawa kawie nierówna. Z tego powodu powstało zestawienie najlepszych kawiarni. Dzięki takiemu rankingowi można dowiedzieć się, które kawiarnie są najlepiej od lat oceniane przez klientów. Co ciekawe, niektóre kawiarnie są poukrywane w labiryncie pięknych uliczek. Zachęcają do odwiedzin interesującym wystrojem.

Kawiarnie w Krakowie – zestawienie pięciu najlepiej ocenianych od lat

Karma Coffee Roastery

Popularną kawiarnią w Krakowie jest Karma Coffee Roastery. Miejsce to od wielu lat zbiera liczne pozytywne opinie. Karma może pochwalić się obecnie dwiema lokalizacjami. Jedna kawiarnia jest bliżej Rynku, a druga mieści się w sercu Kazimierza, czyli przy ulicy Wawrzyńca. W tamtym miejscu jest też palarnia. Ten drugi lokal jest zdecydowanie bardziej ceniony przez mieszkańców Krakowa oraz turystów. Jest tak przede wszystkim z uwagi na możliwość podglądania całego procesu parzenia kawy. Ponadto w czasie lata czy jesieni można cieszyć się sporym tarasem. W tej kawiarni podawane są świetne kawy o bogatym aromacie. Parzone są przede wszystkim alternatywnymi metodami. Lokal jest urządzony w surowym, berlińskim stylu.

Strona internetowa:
ekspres do kawy
Karma Coffee Roastery
Instagram: Karma Coffee Roastery
Facebook: Karma Coffee Roastery


Massolit

Massolit to obecnie instytucja z 4 lokalami, lecz wierni bywalcy najlepiej oceniają Massolit Books&Cafe. Jest to miejsce jak z filmów, gdyż ukryte jest pomiędzy uliczkami. Kawiarnia ta jest wypełniona obcojęzycznymi książkami do kupienia na miejscu. Przede wszystkim klientów przyciąga swym urokiem oraz tajemniczością, jednak inne lokalizacje też są godne polecenia.

Strona internetowa: Massolit Books&Cafe
Facebook: Massolit Books&Cafe


Zaczyn

Zaczyn to bardzo popularna kawiarnia, która jest też połączeniem kawiarni, piekarni oraz śniadaniowni. Okazuje się, że po otwarciu nowej, większej lokalizacji przy Kościuszki na krakowskim Salwatorze kolejki zmniejszyły się tylko trochę, lecz nie trzeba się zrażać, ponieważ sporo ludzi stoi w kolejce głównie po chleb, a miejsce przy stoliku zwalnia się w mgnieniu oka. Oprócz świeżutkich wypieków można w tym miejsce zjeść przepyszne wege śniadania, a ponadto dobrze parzone kawy.

Strona internetowa: Zaczyn
Facebook: Zaczyn


Kawiarnia Umeblowana

Kawiarnia Umeblowana od wielu lat jest chętnie wybierana przez smakoszów kawy. Przede wszystkim ma kilka istotnych cech. Serwowana jest przepyszna tatra cytrynowa. Ponadto wyróżnia się ciekawym designem, który nawiązuje do lat 50. oraz 60. XX wieku. Oprócz tego zlokalizowana jest naprzeciwko Muzeum Narodowego w Krakowie, co czyni ją świetną kawiarnią na odpoczynek po wystaniu swojego kolejce. Klienci mogą liczyć na przepyszne śniadania oraz francuskie wypieki. Kawiarnia ta jest od lat ceniona przez mieszkańców Krakowa oraz turystów. W przystępnej cenie można zjeść bardzo smaczny lunch, a także zasmakować świetnej kawy.

Strona internetowa: Kawiarnia Umeblowana
Instagram: Kawiarnia Umeblowana
Facebook: Kawiarnia Umeblowana


Wesoła Cafe

Od lat popularną oraz cenioną kawiarnią jest Wesoła Cafe. Pierwsze kroki po przyjeździe do Krakowa dobrze skierować ku właśnie tej kawiarni. Przede wszystkim oferowane jest niesamowite zaparzane kawy nie tylko tradycyjnymi metodami, ale też alternatywnymi. Ponadto zaletą tej kawiarni jest fakt, że znajduje się w dogodnej lokalizacji. Wesoła Cafe mieści się blisko dworca, bowiem przy ulicy Rakowieckiej. Ponadto poza świetnymi kawami można też liczyć na szeroki wybór śniadań, kanapek, a ponadto ciast. Dlatego każda osoba znajdzie coś dobrego dla siebie. Jest to kawiarnia polecana od lat. Klienci mogą też cieszyć się urokliwym wnętrzem ze słynnym neonem, a ponadto przyjemnym podwórkiem. Jedynym minusem tego miejsca jest fakt, że nierzadko trzeba czekać na stolik. Nie jest w tym jednak nic dziwnego, ponieważ miejsc to jest od lat doceniane przez miłośników kawy, dlatego często pojawiają się kolejki. Zdecydowanie warto rezerwować wcześniej stolik.

Strona internetowa: Wesoła Cafe
Instagram: Wesoła Cafe
Facebook: Wesoła Cafe


Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej