Strona główna » Kawiarnie » 5 najlepszych kawiarni w Lublinie

5 najlepszych kawiarni w Lublinie

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Lublin to historyczne miasto z niezwykle niesamowitym klimatem. Znajduje się tu wiele miejsc godnych odwiedzenia – polecane restauracje, kawiarnie, puby oraz zabytki i kluby. Każdy bez dwóch zdań znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jednak nie znamy miasta to wcześniej warto zasięgnąć podstawowej wiedzy o Lublinie. W tym artykule przedstawimy ranking najlepszych kawiarni w tym mieście.

Dlaczego warto odwiedzić miasto Lublin?

Lublin jest jednym z najstarszych miast w całej Polsce. Obecnie mieszka w nim około 350 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 148 kilometrów kwadratowych. Lublin ma już ponad 700 lat do dzisiaj kontynuowane są w nim polskie tradycje. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w dzisiejszych czasach miasto położone w województwie lubelskim charakteryzuje nowoczesność. Można tutaj spędzić czas na wiele ciekawych sposobów. Co więcej, w Lublinie znajdują się dwie uczelnie publiczne – Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) oraz Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie (UMCS). Poza tym młodzi mają również możliwość studiowania na Politechnice Lubelskiej. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej Lublin przyciąga wielu młodych ludzi. Miasto jest naprawdę nowoczesne, ma ładne drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, galerie oraz zabytki. Co więcej, miasto jest zamieszkiwane przez wielu obcokrajowców, którzy czują się tu naprawdę dobrze. Mowa tutaj głównie o osobach z Ukrainy, czarnoskórych, czy Azjatach. W Lublinie każdy bez wyjątku znajdzie rozrywkę dla siebie.

Kawiarnie Lublin – jakie warto odwiedzić i dlaczego?

Lublin to miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych miejsc. Szczególnie warte uwagi są kawiarnie.


Trybunalska City Pub

Pierwsza z nich znajduje się przy ul. Rynek 4. Jest to Trybunalska City Pub. Warto wspomnieć, że nazwa miejsca jest związana z Trybunałem Koronnym, który jest ulokowany na przeciwko. Jest to nie tylko kawiarnia, ale również bar i restauracja. Wielofunkcyjność miejsca wpływa na jego popularność. Bez dwóch zdań warto udać się tam z rodziną, grupą przyjaciół, ale nie tylko! Jest to również świetny pomysł na pierwszą randkę. Z pewnością zapadnie ona w pamięć. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Trybunalskiej można napić się dobrej kawy i herbaty, ale również zjeść pyszne ciasto, czy lunch. Jest to bez dwóch zdań jedna z lepszych kawiarnii w Lublinie i obowiązkowy punkt do odwiedzenia dla każdego turysty.

Strona internetowa: Trybunalska City Pub
Facebook: Trybunalska City Pub


Heca Cafe

Kolejnym świetnym miejscem w Lublinie jest Heca Cafe, która znajduje się przy ulicy Hipotecznej 5. To miejsce ma domowy i przytulny charakter. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym miejscu na ścianach znajdują się dzieła lokalnych artystów, które co miesiąc są wymieniane. Jest to niezwykle atrakcyjny aspekt. Wspieranie lokalnych artystów przez kawiarnie nie jest wcale często spotykane, a powinno się to zdecydowanie zmienić. Młodym artystom bowiem bardzo ciężko się wybić, a takie akcje są bardzo pomocne. Co więcej, do lokalu można wchodzić ze zwierzakami, które mogą liczyć na darmową wodę do picia. Kolejną zaletą kawiarni jest fakt, że można w niej zamówić wiele wegańskich słodkości. Heca Cafe to bardzo nowoczesne miejsce, dlatego bardzo często jest odwiedzane przez młodych ludzi. Panuje tam niepowtarzalny klimat, którego nie spotkasz nigdzie indziej!

Facebook: Heca Cafe


Popularne kawiarnie w Lublinie

Nie wylej

Przy ulicy Żwirki i Wigury 4 znajduje się kawiarnia Nie wylej. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest ekologiczny charakter, który wpływa na bardzo ważny aspekt – w Nie wylej nie marnuje się jedzenia! Co więcej, w tej kawiarni nie dostaniemy plastikowych słomek, a takie, które są wykonane ze słomy. Podobnie jak w Heca Cafe można tutaj dostać wiele wegańskich deserów. Co więcej, oprócz pysznej kawy i herbaty w Nie wylej można dostać pyszną lemoniadę, lunch oraz świeżo wyciskany sok. Duch zero waste tego miejsca z pewnością przyciąga wiele klientów.

Strona internetowa: Nie wylej
Instagram: Nie wylej
Facebook: Nie wylej


ParZona Cafe

Kolejnym wartym uwagi miejscem w Lublinie jest kawiarnia ParZona Cafe przy ulicy Krakowskie Przedmieście 51. Można tam się napić wyśmienitej kawy, zjeść dobre śniadanie i deser. ParZona Cafe jest urządzona w ciekawym stylu, co zaskakuje wielu klientów. Warto podkreślić, że w odróżnieniu od innych miejsc można tutaj zamówić produkty z oferty śniadaniowej przez cały dzień! Koniecznie trzeba też spróbować ciast, które każdego dnia są świeże i pyszne!

Strona internetowa: ParZona Cafe
Instagram: ParZona Cafe
Facebook: ParZona Cafe


Mrau Cafe

Ostatnią wartą uwagi kawiarnią w Lublinie jest Kocia kawiarnia – Mrau Cafe. Znajduje się ona w centrum przy ulicy Orlej 6. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można zjeść ciasto, lunch i wypić dobra kawę, czy herbatę w towarzystwie puszystych kotków! Jest to z pewnością bardzo innowacyjna kawiarnia. Jeżeli jesteśmy miłośnikami tych czworonogów to koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce! Warto wspomnieć, że można tam zamówić kawkę z dekoracją w kształcie kotka. Mrau Cafe to wyjątkowe miejsce, w którym można spędzić niezapomniane chwile. Jeżeli chcemy zaprosić kogoś na randkę i wiemy, że lubi on koty to jest to z pewnością idealne miejsce.

Instagram: Mrau Cafe
Facebook: Mrau Cafe


Teraz już wiesz, jakie pięć kawiarni warto odwiedzić w Lublinie. Teraz już wiesz, jakie kawiarnie w Lublinie warto odwiedzić.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej