Strona główna » Kawiarnie » Najlepsze kawiarnie w Poznaniu

Najlepsze kawiarnie w Poznaniu

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Poznań jest ogromną aglomeracją zamieszkałą przez wielu studentów oraz obcokrajowców. I właśnie z tego powodu powstało i wciąż powstaje tam wiele wybornych kawiarni. Głównie są one skupione wokół zabytkowego Starego Miasta, choć dobrą kawę można także znaleźć i w innych dzielnicach. Ciekawym zjawiskiem są nowo powstałe tuż po pandemii kawiarnie i to w szczególności w dzielnicach, które do tej pory nie oferowały niczego wyjątkowego. Niektóre z dzielnic, które przez dekady owiane były złą sławą, w ostatnim czasie zmieniają się diametralnie stając się wręcz centrum spotkań towarzyskich.

Poznań – ciekawostki

Poznań to piąte pod względem wielkości miasto w Polsce. Co ciekawe przoduje pod względem poziomu edukacji, standardu życia oraz bezpieczeństwa. Powstał w X wieku, a w średniowieczu warowny gród książęcy Poznań znajdował się na Ostrowie Tumskim. Na Starym Rynku można zauważyć liczne przykłady architektury renesansowej, między innymi ratusz z koziołkami na wieży. Mieszkańcy Poznania mają przyjemność codziennie w południe wysłuchać hejnału odgrywanego na trąbce.

Najlepsze kawiarnie – Poznań

Oczywiście kawiarni w Poznaniu jest bez liku, ale czytając opinie w internecie oraz zbierając zasłyszane informacje, warto wyróżnić 5 najpopularniejszych kawiarni w Poznaniu.


Brisman

Brisman jest niewątpliwie jedną z najmocniej komplementowanych kawiarni w w Poznaniu. Klienci podkreślają, że obsługa jest niezmiernie miła i dzięki temu z uśmiechem na twarzy klienci wracają do baru kawowego. Właściciele i pracownicy mawiają, że nie są typową kawiarnią, ponieważ zawsze chętnie znajdują czas na pogawędkę z klientem, aby uzupełnić jego wachlarz wiedzy o kulturze kawowej. To miejsce jest głównie miejscem spotkań studentów oraz młodych ludzi, którzy w świetnej atmosferze chcą napić się kawy. Menu kawiarni oferuje szeroki wybór kaw, które pochodzą z całego świata. Oczywiście każdy znajdzie coś pysznego dla siebie.

Strona internetowa: Brisman
Instagram: Brisman
Facebook: Brisman


Stragan

Na liście kawiarni do odwiedzenia nie mogło zabraknąć Straganu. Co ciekawe kilka lat temu Stragan został wyróżniony, jako jedna z najlepszych kawiarni świata! Dzięki nowoczesnemu wystrojowi, a także wyśmienitej kawie oraz niepowtarzalnemu klimatowi, drzwi do lokalu praktycznie nie zamykają się przez cały dzień. Stragan oferuje szeroki wybór kaw przygotowanych według życzenia klienta.

Strona internetowa: Stragan
Instagram: Stragan
Facebook: Stragan


Piece of Cake

Piece of Cake jest miejscem, w którym można zjeść nie tylko pyszne ciasto i pączka. Miejsce to zaprasza także na przepyszną kawę wyłącznie z ziaren Specialty Coffee. Bez wątpienia ogromną zaletą tejże kawiarni jest to, iż codziennie są tutaj serwowane inne ciasta. Warto wspomnieć, że właściciele mają tyle pomysłów, że klienci mogą liczyć na różnorodność serwowanych ciast, które będą idealnym dodatkiem do kawy. Warto także zaznaczyć, iż wszystkie są przygotowywane na miejscu. Kawa jest parzona między innymi w dripie i aeropressie. Miejsce to cenione jest przez klientów za niepowtarzalny klimat, przyjazną obsługę i wystrój. Lokal nadaje się zarówno do spotkań ze znajomymi, jak i biznesowych.

Facebook: Piece of Cake


Cafe La Ruina

Właściciele Cafe La Ruina to z pewnością podróżnicy z krwi i z kości, którzy zawsze są w drodze, jednakże nie stanowiło to dla nich problemu, aby stworzyć zjawiskowy lokal. Według opinii klientów lokal ten skradnie nie jedno serce, dzięki wyśmienitej kawie, jaką można tam dostać. Wystrój tej kawiarni jest bez wątpienia specyficzny, a panująca tam duża różnorodność kolorów i przedmiotów idealnie do siebie pasuje. Lokal zachęca do przyjścia nie tylko swoim wyglądem. Warto go odwiedzić przede wszystkim dla wspaniałych potraw z różnych stron świata, nie wspominając już o przepysznej kawie. Do kaw pochodzących z małych palarni, można również zamówić coś na osłodę. Jest to zdecydowanie miejsce, do którego można zaprosić rodzinę, znajomych i dzieci. Co warte podkreślenia w lokalu tym panuje świetna atmosfera, a pracownicy kawiarni są niezwykle mili i do każdego klienta podchodzą z wielką otwartością. Najwięcej pochwał lokal ten otrzymuje od dzieci, które czują się tam jak w domu. Oczywiście cała zasługa należy się obsłudze kawiarni, która z wyjątkową opiekuńczością zajmuje się młodymi klientami.

Facebook: Cafe La Ruina


Minister Cafe

Jeśli chodzi o najlepsze kawiarnie Poznań, to bez wątpienia do tego grona zaliczyć można kawiarnię Minister Cafe. Wiele osób uważa wręcz, że Minister Cafe jest ich wielką wielką miłością, co już pokazuje nam, jaka atmosfera tam panuje. Już po pierwszej wizycie można odczuć, dlaczego stali bywalcy tak bardzo chwalą sobie klimat tejże wyjątkowej kawiarni, obsługę oraz jedzenie i przede wszystkim kawę, która smakuje tutaj jakoś tak inaczej, jakby stworzona była za pomocą magii. Kawa pochodzi między innymi z palarni Praska oraz Audun, a menu jedzeniowe zadowoli nawet najwybredniejszego i wymagającego klienta, podobnie jak kawa, która raz wypita w Minister Cafe zostanie w pamięci na zawsze. Można także spróbować tutejszych wypieków, a także przepysznych domowych kanapek. Z tego lokalu nie wychodzi się niezadowolonym, spragnionym czy nienajedzonym. Wystrój lokalu inspirowany jest na koncepcie marki piwa Minister.

Instagram: Minister Cafe
Facebook: Minister Cafe


Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej