Strona główna » Artykuł sponsorowany » Gdzie napijesz się dobrej kawy w Katowicach? Skorzystaj z naszej rekomendacji

Gdzie napijesz się dobrej kawy w Katowicach? Skorzystaj z naszej rekomendacji

przez Aneta Wieczorek
0 komentarz

Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka. Czy wiesz, że do regularnego, codziennego picia kawy przyznaje się blisko 7 na 10 Polaków? To pokazuje, jak ważny jest to napój w naszym społeczeństwie. Kawa działa pobudzająco, a jej picie sprawia również przyjemność i jest doskonałą okazją do zrobienia sobie przerwy w pracy. Oczywiście raz na jakiś czas warto napić się kawy z prawdziwego zdarzenia, czyli takiej, jakiej prawdopodobnie nie przyrządzisz sobie w domowej kuchni. Znamy miejsce, w którym napijesz się naprawdę dobrej kawy w Katowicach.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać kawiarnię?

To zrozumiałe, że w codziennym pośpiechu ciężko jest nam znaleźć choćby chwilę na wizytę w kawiarni. Dlatego zadowalamy się kawą przyrządzaną w kuchni czy w firmowym aneksie. Zwykle jest to kawa rozpuszczalna, parzona, ewentualnie z ekspresu przelewowego czy na kapsułki.

Więcej szczęścia mają osoby, które posiadają dobrej klasy ekspres ciśnieniowy, ewentualnie mają czas, aby codziennie zafundować sobie kawę z kawiarki. Jednak nawet wtedy radzimy, aby co jakiś czas pozwolić sobie na wyjście do kawiarni.


Dobra kawa – co to właściwie oznacza?

Spójrzmy prawdzie w oczy: kryterium dobrej kawy nie spełnia to, co pijemy w domu, a tym bardziej w pracy. W większości przypadków raczymy się napojami kawopodobnymi, które nie mają wiele wspólnego z tym, czego można się napić w naprawdę dobrej kawiarni.

Dobra kawa to przede wszystkim taka, która:

  • Została przyrządzona z wysokiej jakości, świeżo zmielonych ziaren;
  • Jest podawana na bieżąco, nie stoi godzinami w dzbanku;
  • Ma taki charakter, jaki najbardziej odpowiada osobie pijącej kawę;
  • Została przygotowana przy użyciu odpowiedniego sprzętu;
  • Dodano do niej wysokiej jakości składniki, na przykład mleko;

Przyrządzenie naprawdę dobrej kawy własnymi siłami jest oczywiście możliwe, natomiast byłoby czasochłonne. To główny powód, dla którego każda osoba lubiąca kawę, powinna raz na jakiś czas wybrać się do kawiarni. W Katowicach znamy miejsce, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Kawiarnia Kafej – tu napijesz się świetnej kawy

W poszukiwaniu prawdopodobnie najlepszej kawy w Katowicach zapraszamy do Kafej. To niewielka kawiarnia, która w stolicy Górnego Śląska ma status kultowej.

W kawiarni napijesz się kawy w wielu wariantach, którą specjalnie dla Ciebie przyrządzi profesjonalny barista. Kafej korzysta wyłącznie z najlepszych ziaren, a także z doskonałej jakości sprzętu, co pozwala wyczarować napój o smaku, którego z pewnością długo nie zapomnisz.

Kafej to jednak nie tylko kawa, ale też m.in. pyszne, słodkie przekąski w formie deserów z manufaktury cukierniczej Słodki Kafej. Jeśli jeszcze nie znasz ich smaku, to czas najwyższy nadrobić zaległości, co możesz zrobić właśnie w kawiarni Kafej.

Kawiarnia serwuje także pyszne, pożywne i zdrowe śniadania, które są dostępne w formule all-day breakfast – czyli nie musisz się zrywać wcześnie rano, aby zacząć dzień od śniadania. W menu dostępne są oczywiście pozycje dla wegan i wegetarian, jak i dla fanów klasycznych zestawów z jajkami czy frankfurterkami.

Tym, co wyróżnia kawiarnię Kafej, jest również fantastyczna atmosfera tego miejsca, o czym jednak musisz się przekonać osobiście.

Więcej o tym, dlaczego w poszukiwaniu naprawdę dobrej kawy w Katowicach warto wpaść właśnie do kawiarni Kafej, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://kafej.pl/dobra-kawa-katowice-w-kafej-cos-dla-siebie-znajda-nawet-najwieksi-smakosze-czarnego-napoju/.

Gdzie mieści się kawiarnia Kafej?

Kawiarnię Kafej znajdziesz w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej 5, a więc bardzo blisko ścisłego centrum miasta. To dobry punkt dla osób pracujących w biznesowej części Katowic, studentów, ale też turystów, którzy chcą odpocząć od zwiedzania w komfortowych warunkach, popijając pyszną kawę i zajadając coś słodkiego.

Do kawiarni Kafej łatwo dojedziesz komunikacją publiczną, dojdziesz do niej pieszo, a w pobliżu znajdują się również bezpieczne miejsca parkingowe.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Kawa

Popularne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej