Homepage " Sponsored article " Where do you get a good cup of coffee in Katowice? Use our recommendation

Where do you get a good cup of coffee in Katowice? Use our recommendation

via Aneta Wieczorek
0 comment

Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka. Czy wiesz, że do regularnego, codziennego picia kawy przyznaje się blisko 7 na 10 Polaków? To pokazuje, jak ważny jest to napój w naszym społeczeństwie. Kawa działa pobudzająco, a jej picie sprawia również przyjemność i jest doskonałą okazją do zrobienia sobie przerwy w pracy. Oczywiście raz na jakiś czas warto napić się kawy z prawdziwego zdarzenia, czyli takiej, jakiej prawdopodobnie nie przyrządzisz sobie w domowej kuchni. Znamy miejsce, w którym napijesz się naprawdę dobrej kawy w Katowicach.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać kawiarnię?

To zrozumiałe, że w codziennym pośpiechu ciężko jest nam znaleźć choćby chwilę na wizytę w kawiarni. Dlatego zadowalamy się kawą przyrządzaną w kuchni czy w firmowym aneksie. Zwykle jest to kawa rozpuszczalna, parzona, ewentualnie z ekspresu przelewowego czy na kapsułki.

Więcej szczęścia mają osoby, które posiadają dobrej klasy ekspres ciśnieniowy, ewentualnie mają czas, aby codziennie zafundować sobie kawę z kawiarki. Jednak nawet wtedy radzimy, aby co jakiś czas pozwolić sobie na wyjście do kawiarni.

coffee machine

Dobra kawa – co to właściwie oznacza?

Spójrzmy prawdzie w oczy: kryterium dobrej kawy nie spełnia to, co pijemy w domu, a tym bardziej w pracy. W większości przypadków raczymy się napojami kawopodobnymi, które nie mają wiele wspólnego z tym, czego można się napić w naprawdę dobrej kawiarni.

Dobra kawa to przede wszystkim taka, która:

  • Została przyrządzona z wysokiej jakości, świeżo zmielonych ziaren;
  • Jest podawana na bieżąco, nie stoi godzinami w dzbanku;
  • Ma taki charakter, jaki najbardziej odpowiada osobie pijącej kawę;
  • Została przygotowana przy użyciu odpowiedniego sprzętu;
  • Dodano do niej wysokiej jakości składniki, na przykład mleko;

Przyrządzenie naprawdę dobrej kawy własnymi siłami jest oczywiście możliwe, natomiast byłoby czasochłonne. To główny powód, dla którego każda osoba lubiąca kawę, powinna raz na jakiś czas wybrać się do kawiarni. W Katowicach znamy miejsce, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Kawiarnia Kafej – tu napijesz się świetnej kawy

W poszukiwaniu prawdopodobnie najlepszej kawy w Katowicach zapraszamy do Kafej. To niewielka kawiarnia, która w stolicy Górnego Śląska ma status kultowej.

W kawiarni napijesz się kawy w wielu wariantach, którą specjalnie dla Ciebie przyrządzi profesjonalny barista. Kafej korzysta wyłącznie z najlepszych ziaren, a także z doskonałej jakości sprzętu, co pozwala wyczarować napój o smaku, którego z pewnością długo nie zapomnisz.

Kafej to jednak nie tylko kawa, ale też m.in. pyszne, słodkie przekąski w formie deserów z manufaktury cukierniczej Słodki Kafej. Jeśli jeszcze nie znasz ich smaku, to czas najwyższy nadrobić zaległości, co możesz zrobić właśnie w kawiarni Kafej.

Kawiarnia serwuje także pyszne, pożywne i zdrowe śniadania, które są dostępne w formule all-day breakfast – czyli nie musisz się zrywać wcześnie rano, aby zacząć dzień od śniadania. W menu dostępne są oczywiście pozycje dla wegan i wegetarian, jak i dla fanów klasycznych zestawów z jajkami czy frankfurterkami.

Tym, co wyróżnia kawiarnię Kafej, jest również fantastyczna atmosfera tego miejsca, o czym jednak musisz się przekonać osobiście.

Więcej o tym, dlaczego w poszukiwaniu naprawdę dobrej kawy w Katowicach warto wpaść właśnie do kawiarni Kafej, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://kafej.pl/dobra-kawa-katowice-w-kafej-cos-dla-siebie-znajda-nawet-najwieksi-smakosze-czarnego-napoju/.

Gdzie mieści się kawiarnia Kafej?

Kawiarnię Kafej znajdziesz w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej 5, a więc bardzo blisko ścisłego centrum miasta. To dobry punkt dla osób pracujących w biznesowej części Katowic, studentów, ale też turystów, którzy chcą odpocząć od zwiedzania w komfortowych warunkach, popijając pyszną kawę i zajadając coś słodkiego.

Do kawiarni Kafej łatwo dojedziesz komunikacją publiczną, dojdziesz do niej pieszo, a w pobliżu znajdują się również bezpieczne miejsca parkingowe.

See also other articles

Leave a comment

cold brew
CoffeeStory logo
espresso

Coffee

Popular articles

The website uses cookies. By using the site, you consent to the use of cookies. Accept Find out more